سخن روز
امام علی علیه السلام فرمودند: کار خیر را انجام دهیدو چیزی از آن را دست کم نگیرید،زیرا کوچک آن بزرگ است و کم آن بسیار. ::: هرگز امید را از کسی سلب نکن شاید این تنها چیزی باشد که دارد. ::: پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمودند:بر طول عمر نمی افزاید مگر کار نیک ::: وقتی زندگی مسیرش را به سمت دشوارتر شدن عوض می کند،شما به سمت قوی تر شدن تغییر مسیر دهید. ::: عجز ناتوانی ذهن است نه بدن ::: خوشبختی این نیست که مشکلی وجود نداشته باشد،بلکه یعنی توانایی در برخورد با مشکلات ::: موفقیت به سراغ کسانی می آید که آن قدر در تلاشند که وقت نمی کنند دنبال آن بروند. ::: ‌"مهربانی" مهمترین اصل "انسانیت" است،اگر کسی از من کمکی بخواهد یعنی من هنوز روی زمین ارزش دارم.

خدمات حمايتي

خدمات » حمایتی

تعداد بازدید : 6902

تاریخ ثبت : سه شنبه 15 فروردين 1391


حمایت آری ترحم نه

حفظ کرامت انسانی و ارتقاء سطح شئون اجتماعی توان یابان و خانواده های مرتبط با آنان از طریق فرهنگ سازی جهت اصلاح نگاه آحاد اجتماعی به موضوع معلولیت از اهداف اصولی کاشانه است.

1-تهیه وسایل آموزشی و کمک آموزشی

2-تامین هزینه  ایاب و ذهاب توان یابان

3-مساعدت در خصوص اشتغال به کار توان یابان در خارج از کاشانه

4-معاینات دوره ای ماهیانه و تشکیل پرونده پزشکی توان یابان

5-چکاپ کلیه توان یابان از نظر چشم – گوش- حلق و بینی و ارتباط با درمانگاه های بهداشتی و کارشناسان طب فیزیکی و تغذیه جهت پیشگیری از ناهنجاری های حرکتی و عادات ناسالم تغذیه

6-قرارداد همکاری با حدود 27 پزشک متخصص ( در زمینه های مختلف )-آزمایشگاه – سونوگرافی و داروخانه جهت معاینه رایگان  و یا تخفیف ویژه جهت  توان یابان .

7-پیگیری جهت  تهیه وسایل کمک توانبخشی و..... از طریق معرفی به بهریستی و یا تامین هزینه آن  توسط موسسه .

8-تشکیل صندوق وام قرض الحسنه و شرکت تعاونی مصرف توان یابان با مشارکت توان یابان و خیرین و معرفی به صندوق های وام قرض الحسنه سطح شهر جهت دریافت وام توان یابان

9-انجام خدمات بیمه ای توان یابان از جمله بیمه حوادث-بیمه آتیه و بیمه یارانه ای بهزیستی